Кроноспан – це не інвестор, це – екологічна катастрофа!

Кроноспан – це не інвестор, це – екологічна катастрофа!
28 Січ

Кроноспан – це не інвестор, це – екологічна катастрофа!
Kronospan (завод по виробництву деревних плит ДСП) у всьому світі відомий як концерн, який не звик приділяти увагу питанням екології. Компанія ігнорує екологічні вимоги, порушує законодавство, платить штрафи і знову порушує екологічні норми. Наразі цей інвестор розпочав будівництво заводу біля Рівного (с.Городок).

ЩО ПРИХОВУЄ КРОНОСПАН?


Вони стверджують, що є європейським інвестором з «новим сучасним обладнанням».
БРЕХНЯ!
Насправді, планують завезти обладнання, яке зняли з виробництва в Німеччині, та демонтували як застаріле. Цьому обладнанню > 10 років!

https://bnn.de/lokales/rastatt/kronospan-kriegt-mehr-zeit
https://bnn.de/lokales/rastatt/aus-fuer-kronospan-in-bischweier-was-kommt-danach


Вони кажуть, що будуть використовувати нові сучасні фільтри для очистки. Насправді це черговий фейк від “екологічного монстра”
БРЕХНЯ!
В Нововолинську (де 15 років працює цей завод), давно обіцяють, та так і не встановили нові фільтри. Мер бреше про “задовільний екологічний стан” Нововолинська


Вони кажуть, що їхнє виробництво не шкодить довкіллю.
БРЕХНЯ!
Чому тоді люди з міст, де працює цей завод, постійно виходять тисячами на протести в Польщі, Румунії, Росії? Безліч репортажів та відео Ви можете знайти в мережі. Чому мешканці сусідньої області (м.Нововолинська) зареєстрували на сайті Президента України електронну петицію, в якій просять визнати Нововолинськ місцем екологічної катастрофи та припинити шкідливі викиди, бо вони їх отруюють?


В звіті про оцінку впливу на довкілля вони вказали, що концентрація шкідливих речовин не буде перевищувати норму.
БРЕХНЯ!
Незалежні спеціалісти-екологи вивчили цей звіт та вирахували, що вміст формальдегідів буде значно перевищувати норму (в 9-14 разів!). Також в звіті не враховано фонову концентрацію шкідливих речовин в повітрі, яких чимало, бо поруч працює підприємство «Азот».


Вони кажуть, що будуть справно платити податки, все згідно до закону.
БРЕХНЯ!
За усіма фірмами, зареєстрованими в Україні, стоїть кіпрська офшорна «прокладка» — Кроноспан Холдингс П.Л.С., Кіпр, м.Нікосія. Вони відомі тим, що ухиляються від сплати податків (станом на грудень, 2019 рік сума податкового боргу в Нововолинську становила 3 млн.грн!)


Вони кажуть, що не розпочнуть будівництво заводу, доки немає дозволів.
БРЕХНЯ!
Є свідчення та фотофіксація, що по ночах на території заводу забивають палеве поле та здійснюють роботи, що перевищують поняття «підготовчі» (відповідна скарга подана до ДАБІ).

Тому чи можемо ми допустити до своєї домівки такого брехливого онкоінвестора?! Однозначно: НІ!

Якщо вам не байдуже, долучайтесь до руху протидії заводу!

Ми хочемо дихати безпечно!