Сотні активістів вийшли на протест під стіни РОДА

Сотні  активістів вийшли на протест під стіни РОДА
13 Січ

Акція проти будівництва «Кроноспану» зібрала біля ОДА понад сотню людей. Там були і мешканці Городка, місця, де саме будують дане підприємство, Рівного і сусідніх населених пунктів

Люди вимагають ПОВНІСТЮ припинити будування заводу
Ще не так давно, декілька днів тому, більше сотні людей заблокували дорогу поблизу Рівного, протестуючи проти будівництва заводу «Кроноспан». Мотивували свої дії рівняни тим, що дане підприємство є загрозою екологічної катастрофи для усієї області. Ця акція не стала єдиною, оскільки сьогодні схвильовані мешканці Рівненщини вирішили діяти більш рішуче і пішли до будівлі Рівненської облдержадміністрації, аби донести свій меседж до влади.

– Мені не зрозуміло, чому дане підприємство вирішили побудувати в Рівному. Невже не можна спробувати знайти більш екологічну альтернативу? Через цей завод планують більш масово вирубувати наші ліси. Страждатимуть також і озера з річками – це все наше, там відпочиває громада Городка і не тільки. На нашій території також є заказник державного значення, однак це нікого, вочевидь, не хвилює, оскільки все буде нищитись. Саме тому ми маємо гуртуватися, аби не допустити цього. Нас не чують, нас ігнорують, однак ми змусимо владу помітити те, що ми не згодні на подібне.

Ініціатори акції стверджують, фінансувати те, що порушує закони України, неприпустимо. За їх словами, порушень у Кроноспану та Департаменту екології назбиралося на сорок сторінок.

Заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, котрий увесь час стояв поруч з виступаючими, вислухав їх і запевнив, що облдержадміністрація нічого не приховуватиме від мешканців області. За його словами, діятимуть вони прозоро і жодне рішення без відома рівнян не прийматимуть, оскільки для влади дуже важлива екологічна безпека свого краю.

– Деревина, яку братимуть для цього заводу, налічує три мільйони кубів. 1,3 з них – в Рівному. Де візьмуть решту – мені невідомо. Напевно, з усієї України звозитимуть, – зазначає Роман Коваль. – Закордоном працівники подібних підприємств одержують близько чотирьох тисяч доларів. Скільки вони обіцяють платити у нас? Від дванадцяти до п’ятнадцяти тисяч? Ви певні, що це того варте? Вам не здається дивним те, що це підприємство перевозять з Німеччини до нас?

Подальша бесіда з владою лише додавала масла у вогонь. Зрештою, своє звернення активісти зареєстрували і дійшли до згоди провести переговори в середу.

Тож запитань досі залишається багато. Мешканці Городка і решта плекають сподівання, що наступний крок до їх вирішення буде зроблений 15 січня о 15 годині.